II edycja Akademii Deinstytucjonalizacji i Usług Społecznych za nami

Projekt: „Spójna Integracja Regionalna Ekonomii Społecznej II”

· WYDARZENIE

Właśnie zakończyła się II edycja Akademii Deinstytucjonalizacji i Usług Społecznych. W Akademii uczestniczyły Regionalne Ośrodki Polityki Społecznej z 8 województw: dolnośląskiego, lubuskiego, małopolskiego, mazowieckiego, opolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. Wszystkim uczestnikom i uczestniczkom dziękujemy za wspólny, inspirujący czas, wymianę doświadczeń, pomysłów, poglądów.

Akademia to cykl szkoleniowy składający się z czterech 2-dniowych sesji, którego celem było wzmocnienie Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej w realizacji zadań nowych wyzwań związanych z koordynacją rozwoju usług społecznych, przygotowaniem Regionalnych Planów Rozwoju Usług Społecznych i Deinstytucjonalizacji, włączaniem sektora ekonomii społecznej w rozwój usług.

Akademia DI realizowana była przez Ogólnopolski Związek Rewizyjny Spółdzielni Socjalnych w ramach projektu „Spójna Integracja Regionalna Ekonomii Społecznej II”, a projekt finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego z Programu Wiedza Edukacja Rozwój.