Seminarium „Wyzwania dla organizacji obywatelskich w procesie deinstytucjonalizacji – perspektywa międzynarodowa”

· WYDARZENIE

Wspólnota Robocza Związków Organizacji Socjalnych serdecznie zaprasza na seminarium Wyzwania dla organizacji obywatelskich w procesie deinstytucjonalizacji – perspektywa międzynarodowa. Będziemy mieli okazję wysłuchać zarówno polskich jak i czeskich ekspertów. W szczególności polecamy wystąpienie Jiří Horeckego prezydenta Stowarzyszenia Dostarczycieli Usług Społecznych Republiki Czeskiej, oraz prezesa  European Ageing Network.

Seminarium będzie okazja do rozmowy o roli organizacji obywatelskich w działaniach na rzecz deinstytucjonalizacji usług społecznych i zdrowotnych w Polsce. To ważne, ponieważ w najbliższych tygodniach rząd przedstawi projekt Strategii Rozwoju Usług Społecznych, co powoduje że nasz głos będzie potrzebny.

Seminarium odbędzie się 21 października 2021 r. w Warszawie (Marzyciele i Rzemieślnicy, ulica Bracka 25) w godzinach 10:30 -14:45.

Zapraszamy do zapoznania się z programem Seminarium. Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa na adres kamila.p@wrzos.org.pl do 14 października. Dla osób z poza Warszawy istnieje możliwość zwrotu kosztów podróży – decyduje kolejność zgłoszeń.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału u dyskusji. Warto, ponieważ to temat waży dla wszystkich i pilny, a perspektywa międzynarodowa może nas wiele nauczyć.

Seminarium uzyskało medialny patronat portalu ngo.pl.

Seminarium organizowane w ramach projektu „SUS-Sektor Usług Społecznych” realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele-Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.m